Уест Хем 4-2 Брентфорд: Хеттрикът на Джарод Боуен и зашеметяващият удар на Емерсън намаляват натиска върху Дейвид Мойс... докато Хамърс приключват серия от осем мача без победа
Daily Mail | 2024-02-27 | 03:21:52

Колко благодарен трябва да е Мойс, че Боуен се представи толкова категорично през нощта, че лесно можеше да стане неприятно.

Можете да заложите най-ниския си долар в Англия шефът Саутгейт също забеляза.

Джарод Боуен отбеляза първия хеттрик в кариерата си, за да помогне на Уест Хям да победи Брентфорд

Резултатът облекчава натиска върху Дейвид Мойс, след като Уест Хям приключи серия от осем мача без победа

Хеттрикът на Боуен го отвежда до 17 гола този сезон и дава тласък на надеждите му за Англия

Вашият браузър не поддържа iframes.

Вече е 17 за сезона за Боуен. Това е впечатляващо завръщане - такова, което трябва да го тласне към първия му международен турнир за старша възраст.

Саутгейт назовава състава си за приятелските мачове срещу Бразилия и Белгия на 14 март - последната си селекция, преди да определи финалния контингент от 23-ма души за Евро 2024.

След като пропусна отбора на Англия за Световното първенство през 2022 г., със сигурност Боуен е сериозен претендент за това този път самолетът.

„Винаги чакаш този трети и той никога не идва“, каза Боуен.

'Толкова бързах да го получа. От началото на годината не сме били на нивото, на което бихме искали да бъдем. Тази вечер направихме добра стъпка, но има много работа за вършене.“

Усилията на Боуен тук помогнаха да се успокоят части от разочарована фенбаза, за която се страхувахте, че може да се обърне, ако мачът не се обърна в тяхна полза.

Последните протести на привържениците срещу Мойс бяха неудобни за гледане. Но това беше вечерта на шотландеца. И на Боуен, разбира се.

Що се отнася до Брентфорд, техните страхове да не бъдат въвлечени в битка за изпадане само ще се засилят след това.

Боуен даде перфектния старт на Уест Хям, като изстреля отбора си напред в петата минута

Нападателят завърши движение от близка дистанция, за да направи Уест Хям 2-0 напред след седем минути

Брентфорд беше изправен пред трудна задача като гост след ранен двубой на Боуен на Лондонския стадион

Новината, че отнемането на точки на Евертън е намалено на шест по-рано през деня, няма да помогне на настроението.

Те остават с пет точки пред опасната зона. Но с три от следващите им четири мача срещу Челси, Арсенал и Манчестър Юнайтед, няма гаранции за неизбежно подобрение след серия от три поредни загуби.

„Дразни ме непостоянството в представянето. Знам, че е там. Убеден съм, че отново ще го намерим бързо“, каза Франк.

Ако някога е имало реклама да не закъснявате на футболен мач, тогава това беше.

Три гола в първите 13 минути и проверка на терена за зареждане.

Уест Хем поведе с два гола в рамките на седем минути, като и двата гола бяха отбелязани от електрическия Боуен.

Първият на английския национал, в шестата минута мощен удар премина покрай близката греда на Марк Флекен от отсечка на Емерсън отляво.

Неговият втори, минута по-късно, близък въглероден удар -copy - но този път Владимир Коуфал се намеси от противоположния фланг, след като Занка загуби топката.

Когато публиката избухна, капитанът на Брентфорд Кристиан Норгаард оживено въведе колегите си да влязат за импровизиран разбор.

За разлика от това, Мойс беше с каменно лице въпреки началото на отбора си. Може би той знаеше какво предстои, когато Нийл Маупай завършваше след Алфонс Ареола, върна един за Брентфорд.

Точно това беше предписанието на лекаря за отбора на Томас Франк след техният слаб старт.

За Уест Хям, още едно напомняне за слабостите в защитата, които преследваха сезона им; само Нюкасъл беше допуснал повече голове от всички отбори в топ 10, които се насочваха към този сблъсък.

Neal Maupay намали изоставането след защитния пас на Keane Lewis-Potter

Нападателят на Брентфорд направи клиничен завършек, за да върне надеждата на Брентфорд след слаб старт

Боуен възстанови разликата на Уест Хем от два гола през второто полувреме, след като насочи удар с глава

Нападателят се отдалечи в празнуване, след като направи първия хеттрик в кариерата си

В крайна сметка срещата намери своето равновесие, въпреки че Лукас Пакета стреля на косъм от дълбокото центриране на Мохамед Кудус в 21-та минута.

Завръщането на Пакета във форма идва като навременен тласък за Чуковете, чийто сезон се разпадна без техния брилянтен бразилец.

Ще отнеме известно време на 26-годишния играч да навлезе напълно в крак след два месеца извън нараняване на коляното. Имаше ясни признаци на ръжда по пръстена при първото му появяване от началото на януари.

Въпреки това, Уест Хем явно се възползва от присъствието му тук в понеделник вечер .

Второто полувреме започна при противоречиви обстоятелства, тъй като помощник-треньорът на Хамърс Кевин Нолан и Маупай излязоха от тунела, въвлечени в разгорещена конфронтация, която доведе до това, че и двете страни бяха разкъсана. По-късно в мача членовете на пейките - включително Нолан - се сблъскаха отново.

Емерсън Палмиери вкара гола на вечерта с левия бек, който нанесе удар от дистанция

Удар на Емерсън извън наказателното поле прелетя покрай безпомощния Марк Флекен във вратата на Брентфорд

Йоане Виса вкара утешителен гол за Брентфорд късно, но пчелите претърпяха 4-2 поражение

За известно време по време на началните размени на второто полувреме Брентфорд, който загуби централния защитник Бен Мий заради контузия в 61-та минута, изглеждаше най-вероятно да отбележат в стремежа си към изравнителен гол.

Но пчелите нямаха отговор на блясъка на Боуен; третият удар на нападателя в 63-ата минута - удар с глава от близка дистанция от центриране на Кудус след някакво ужасно отбелязване на Брентфорд, преди Емерсън да вкара четвърти удар извън зоната.

Йоане Уиса вкара късна секунда за Брентфорд, но до този момент мачът беше готов.